YENİDOĞAN

Yenidoğan çekimi ne zaman yapılıyor ?

Bebek en fazla 15 günlük olana kadar yenidoğan çekimi yapılıyor. Bu süre içerisinde yapılmasının nedeni, bebeğin vücut esnekliğinin maximum seviyede olması ve bebeğin çoğunlukla uyumasıdır. Bu sayede estetik ve onu rahatsız etmeyecek pozlar verdirilebilmektedir. Yenidoğan Fotoğraf Çekimleri

Kullanılan aksesuarların özellikleri nelerdir?

Sepetler, şapkalar, kıyafetler, örgü ve kumaş fonlar, özel fotoğraf fonları, yapay çiçekler, oyuncaklar…

Çekimde kullanılan aksesuarlar, bebeğe zarar vermeyecek cinste sağlıklı ve hijyenik materyallerdir. Kullanılacak tüm aksesuarlar tarafımızdan karşılanmaktadır. Şayet anne-babanın temin ettiği aksesuarlar varsa onlar da kullanılmaktadır. Yenidoğan Fotoğraf Çekimleri

Göbek bağı düşmeyen bebeğin çekimi yapılabilir mi?

Evet yapılır. Hiçbir sakıncası yoktur. Göbek bağının fotoğrafta görünmesi durumunda Photoshop uygulaması ile yok ediliyor.

Anne ve baba yenidoğan çekimine gelmeden önce ne gibi hazırlıklar yapmalılar ?

Anne-baba, bebeğe ait bakım malzemelerini (temizlik mendili, alt bezi, mama veriliyorsa maması, yedek kıyafet ve battaniyesi vb) mutlaka getirmelidir. Aile pozları için anne ve babadan kişisel bakımlarına özen göstermelerini, siyah yada beyaz tişört giymelerini de rica ediyorum. Ayrıca stüdyo içerisinde hijyeni korumak adına çekim esnasında ayakkabı giyilmemektedir. Anne ve baba tercih ederse eğer ev terliği getirebilirler. Yoksa eğer stüdyoda galoş giyilmesi gerekiyor.

Yenidoğan çekimi nasıl yapılıyor?

Çekimden önce ortam ısısı ve hijyeni bebeğe uygun hale getirilir. Standart bir çekimde 4 konsept yapıyoruz. Hangi konseptlerin yapılacağına aile ile birlikte karar veriyoruz. Ailemiz, stüdyoda bulunan aksesuarlardan dilediğini kullanabilir. Çekim süresi en az 3 saattir. Çekime siyah-beyaz aile pozlarıyla başlıyoruz. Sonra bebeğin konsept çekimine geçiyoruz. Çekim esnasında bebeğin konfor ve ihtiyaçları doğrultusunda gerekli molalar veriliyor ve çekim bu şekilde tamamlanıyor.

Albüm çalışması nasıl yapılıyor?

Fotoğraf çekimi tamamlandıktan sonra, çekilmiş olan tüm fotoğrafların dijitalleri müşterimize teslim edilir. Müşterimiz yapacağı incelemeler sonucunda belirlediği fotoğraflara ait numaraları döküman halinde tarafımıza ulaştırır. Photoshop düzenlemesi ve albüm tasarımı tamamlandıktan sonra müşteri onayına gönderilir. Onay alınması üzerine albüm tasarımı baskıya gönderilir. Baskı süresi 2 hafta kadar sürmektedir. Baskısı yapılmış olan albüm, stüdyomuzdan elden teslim alınır.

Ödemeler nasıl yapılıyor?

Ödemelerinizi ister nakit ister kredi kartınızla yapabilirsiniz. Garanti Bankası kartlarına taksit imkanı sunmaktayız. Birkaç aşamalı yaptığımız çekimlerde; son çekim yaptığımız tarihte tüm ödemenizi tamamlamış olmaktasınız.

Doğum Fotoğrafçısı